Вівторок, 8-е Липня 2025року

Тетяна Петракова (14)


Головний редактор журналу Ukrainian People

Автор понад 500 соціальних проектів, направлених на розвиток дитячих талантів.
Телевізійний експерт. За освітою – журналіст (факультет масових комунікацій CНУ ім. В. Даля, магістр журналістики). Друга вища освіта – психолог (факультет психології CНУ ім. В. Даля).

Про важливість бути собою

 |  Четвер, 03 липня 2025 11:52  |  Опубліковано в Тетяна Петракова

У нашому світі , де соціальні мережі щосекунди створюють ідеалізований образ людини , навʼязують та подають ідею «успішного успіху», все частіше ми чуємо

про важливість «Бути собою», але не завжди ми вірно розуміємо та усвідомлюємо справжнє значення цієї фрази ! Давайте розбиратись

Фраза «Бути собою» тісно повʼязано з ідеєю автентичності, яка є важливою частиною

нашого особистісного розвитку , самовідчуття та системи цінностей !

Що означає бути автентичним?

Автентичність — це здатність бути вірним собі, своїм цінностям, почуттям і переконанням, незалежно від тиску суспільства або бажання відповідати очікуванням інших. Це означає жити життям, яке відображає наші внутрішні переконання , цінності і ставлення до світу.

Бути автентичним часто вимагає від нас сміливості і самосвідомості. Це означає прийняти свої слабкості і недоліки, так само як і свої сильні сторони, і не намагатися їх приховувати.

Переваги автентичності

Зміцнення самооцінки: Коли ми приймаємо себе такими, якими ми є, ми починаємо більше цінувати себе і свою унікальність.

Справжні стосунки: Автентичність дозволяє нам будувати чесні та глибокі стосунки з іншими, адже ми не граємо ролі, а показуємо себе справжніми.

Менше стресу: Коли ми не намагаємося бути тими, ким не є, ми знімаємо з себе тягар постійного контролю і турботи про те, щоб відповідати чужим очікуванням.

Особистісний ріст: Автентичність заохочує нас до внутрішнього розвитку, оскільки ми постійно відкриваємо нові грані своєї особистості і працюємо над собою.

Як бути автентичним?

Слухайте себе: Прислухайтеся до своїх почуттів і інтуїції. Вони часто є найкращими підказками про те, що є правильним для вас.

Визначте свої цінності: Зрозумійте, що для вас найважливіше в житті, і намагайтеся жити відповідно до цих цінностей.

Будьте чесними: Не бійтесь виражати свої думки та почуття, навіть якщо вони не завжди зручні

Приймайте свої недоліки: Визнайте, що ніхто не ідеальний, і ваші недоліки є частиною вашої унікальності.

Не бійтесь бути незручним

Зосереджуйтесь на власному розвитку та шляху .

Бути автентичним — це шлях, який вимагає від нас наполегливості і сміливості, але його результати можуть бути надзвичайно цінними для нашого життя. Це можливість жити повноцінно і гармонійно, бути щасливими і задоволеними собою.

Тетяна Петракова, психолог, консультант в методі позитивноі психотерапіі

У нашому світі , де  соціальні мережі щосекунди  створюють ідеалізований образ людини ,  навʼязують та подають ідею «успішного успіху», все частіше ми чуємо 
про важливість «Бути собою», але  не завжди  ми  вірно розуміємо  та усвідомлюємо справжнє значення цієї фрази ! Давайте розбиратись 
 
Фраза «Бути собою» тісно повʼязано з ідеєю автентичності, яка є важливою частиною 
нашого особистісного розвитку , самовідчуття та системи цінностей ! 
Що означає бути автентичним?

Щоденні випробування, які проходять українці сьогодні гірше за фільм жахів, є наслідком війни, яка триває в Україні вже декілька років. Вона забирає не тільки життя, але і спокій, здоров'я, майбутнє. На жаль, це стало нашою реальністю, від якої іноді в жилах холоне кров на тлі немислимих людських страждань. Безперервні руйнування та обстріли, втрата відчуття стабільності та впевненості в завтрашньому дні, втрата близьких та друзів, домівок та звичного життя - все це руйнує теперішнє та майбутнє.

Один із найскладніших періодів у житті людини – це криза в підлітковому віці (пубертатний період). Вона пов’язана не тільки з гормональними змінами, а й з усвідомленням себе. Раніше вважалося, що підлітковий вік – це 13-14 років. Наразі ж так званий перехідний період настає у 10-11 років.
У підлітковому віці відбуваються значні зміни як у фізіології, так, зокрема, й у психіці дитини. Занижена самооцінка, агресивність, тривожність, відсутність мотивації до навчання, нервові зриви, анорексія, наркотична та алкогольна залежність, некерованість – це не повний перелік того, через що можуть проходити підлітки.
Занижена самооцінка – досить часта проблема не лише в підлітковому віці. Звісно, вона формується в дитинстві, а тому саме в цей час, коли дитина починає усвідомлювати себе як особистість, важливо допомогти їй подолати кризу «перехідного» періоду.


Контакти

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЖУРНАЛ «UKRAINIAN PEOPLE»

З питань співпраці та проозицій звертатися:

Тел: +38 097-761-2223

Адреса редакції: вул.. Дружківська, 10.

Е-mail: life_in_motion @ ukr.net

Копирайт(C) http://ukrpeople.com "UKRAINIAN PEOPLE" Все права защищены.

Студия дизайна  Вэб Мост  Web BRIGHT design     http://web-most.net/